ładowarka schaeff

Wskaźnik zagęszczenia.

Wszelka maszyna budowlana posiada właściwe dla siebie przeznaczenie. Wiele maszyn nadaje się do prac wielu typów, poniektóre natomiast używa się tylko do jednej określonej jej czynności. Maszyny budowlane można podzielić na parę typów. Są nimi m.in. maszyny do robót ziemnych, drogowych, maszyny do transportu samochodów, urządzenia do tworzenia oraz transportowania betonu i inne pomocne maszyny.
Żadna budowa nie może być zrealizowana bez kluczowych maszyn, jakie są istotą funkcjonowania. Maszyny takie można kupować bądź wynająć od firm zajmujących się dzierżawą tego rodzaju urządzeń.
Każda z tych maszyn musi być obsługiwana przez jednostkę właściwie do tego przygotowaną ładowarka schaeff i wyszkoloną.
Ażeby zacząć budowę nie licząc maszyn budowlanych, każdy wykonawca ma obowiązek znać parę istotnych pojęć i potrafić spożytkować je w praktyce. W zależności od rodzaju inwestycji trzeba ocenić grunt, jego zagęszczenie, ułożenie, nośność.
Jednym z ogromnie istotnych terminów jest wskaźnik zagęszczenia. Jest to wielkość, dzięki której można oszacować spójność gruntu. Wskaźnik ten to iloraz gęstości objętościowej szkieletu analizowanej gleby do maksymalnej gęstości objętościowej gruntu, oznaczonej metodą badania wilgotności optymalnej.
Wskaźnik ten waha się w granicach 0,90 – 1,00.
Badania dotyczące wskaźnika zagęszczenia stosuje się zaledwie w przypadkach podkładów nasypowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s